ÖZEL TASARIM MOBİLYA İMALATI

Bir iç mimari projesinde en can alıcı detaylar, inşaat kısmından sonra gelen dekoratif tasarım kısmı olarak kabul edilebilir. Yapının inşa özelliklerinin yanında, görsel ve fonksiyonel özelliklerinin tamamlanması için mobilyalar ve benzeri donatıların önemi büyüktür. Biz özel tasarım mobilya imalatı hizmetimiz kapsamında, tıpkı alanın özelliklerini çizimlerle belirleyebildiğimiz gibi, alan içerisindeki yaşam detaylarını da belirleyip projelendirebiliyoruz. Örneğin, alanın büyüklüğüne en uygun mobilya tasarımı yaparak, alanı en doğru şekilde kullanma sonucuna ulaşabiliyoruz. Bunun yanında, müşterimizin kafasında nasıl bir tasarım varsa, tam olarak onu kullanmasını sağlayabiliyoruz.

Oturma grupları, masa ve sandalyeler, dolaplar, mutfak ve banyo mobilyaları, yatak takımları, çocuk odaları, ticari mekanlar için özel donatılar ve hatta sinemalar için koltukları dahi, projeye özel geliştirip imal etme kabiliyetine sahibiz. Bu aşamada sınırlarımız, müşterilerimizin beklentileri, projelerin alansal limitleri ve bütçe seviyesi oluyor ki, bunun dışında herhangi bir talebi yerine getirebiliyoruz.

Fonksiyonel ve Şık Mekanlar İçin Mobilyalar

Günümüzde özellikle katlı mimari nedeniyle mekanlarımız çok geniş hacimlere sahip değildir. Bu nedenle alanların doğru kullanımı son derece önemlidir. Alanın doğru kullanılmadığı mekanlarda, basit mobilyaların dahi hacmi ciddi şekilde azaltması söz konusu olabilirken, özel tasarım mobilyalar ile dar alanda mucizeler yaratılabilir.

Gururla ifade etmek gerekir ki, bizim mimari tasarım yeteneklerimize başvurmanız halinde, sizin için göz alıcı ve son derece kullanışlı yaşam alanlarına sahip olabileceğiniz mobilyalar tasarlayıp üretebiliriz. Bu hizmet ve sunum bileşenimize, dilerseniz mimari proje uygulamalarımızın bir parçası olarak veya doğrudan sadece mobilya talebi ile başvurabilirsiniz. Her ihtiyaç için tasarım be üretim yapabiliyoruz.

Özel Tasarım Mobilyalar Nasıl Üretiliyor?

Günümüzde modüler mobilyaların kullanımı yaygındır. Ancak bu noktada doğru seçim yapılmaması halinde pek çok mobilya, faydasından çok sıkışıklığa neden olur. Özel tasarım mobilyalar, alanların genel tasarım özellikleri, geometrileri ve kullanım gereksinimleri dikkate alınarak özel olarak projelendirilir. Müşterinin bütçe seviyesine bağlı olarak tasarım mobilyalar farklı materyallerle üretilebilir. Kullanılan ahşaptan, kaplama metoduna kadar birçok etkenin üzerinde etkili olduğu özel tasarım mobilya imalatı fiyatları, bütünüyle projelendirmeyle optimize edilebilir.

Proje tasarımı esnasında alan özellikleri, renkler vb. tasarım özelliklerine karar verildikten sonra alan donatısı üzerinde projelendirme yapılır. Eğer hazır bir mekan içerisinde kullanılacak mobilyalar söz konusu ise bu alanın projeye alınması mümkündür.

Proje hazırlanırken, mimarın yaratıcı tasarımları içerisinden müşterinin seçim yapması mümkün olabildiği gibi, müşteri dilerse mimarı yönlendirip taleplerini iletebilir. Mimar kendisine gelen talepler ışığında mobilya tasarımları yaparak onaya sunabilir ve uygulama aşamasına geçilir.

Özel tasarım mobilya imalatında, her şekilde hazır mobilyalardan daha nitelikli materyaller kullanılır ve bu mobilyaların kullanım ömrü çok daha uzundur. Kullanım koşullarının zorluğuna bağlı olarak geliştirilebilen ürünler, hemen her alan için çözüm olarak kullanılabilir ve alan tasarımına uygun özellikleri ile göz alıcı özellikleri sağlayabilir.